VELUX

Střešné okná VELUX

Střešní okna VELUX

Střešní okna VELUX

Už viac ako 60 rokov pomáha spoločnosť VELUX ľuďom na celom svete využiť čo najlepšie všetky možnosti, ktoré im ponúka bývanie v podkroví. Či už prestavujete starý podkrovný byt alebo budujete zbrusu nový, ponúkame vám atraktívne riešenie, ktoré predstavujú strešné okná.

 O spoločnosti VELUX

Spoločnosť VELUX sa neustále snaží o zlepšenie životných podmienok v podkroví, ktoré by malo byť plné denného svetla a čerstvého vzduchu. Výrobný sortiment spoločnosti preto tvoria rôzne typy strešných okien, svetlovody, rolety, žalúzie a montážne doplnky a ovládacie systémy vrátane solárnych. VELUX poskytuje tiež riešenie pre ploché strechy. Výrobné závody spoločnosti sa nachádzajú v desiatich krajinách sveta, jej obchodnej organizácie potom vo viac než 40 krajinách. Skupina VELUX zamestnáva približne deväť tisíc pracovníkov, asi tri tisícky z nich pracuje priamo v Dánsku. Majiteľom skupiny je VKR Holding, ktorý vlastní rodina zakladateľa spoločnosti. Väčšina akcií holdingu patria rôznym charitatívnym nadáciám spoločnosti VELUX.
História strešných okien VELUX.

História strešných okien VELUX

Názov VELUX je zložený z dvoch slov - Ventilation (ventilácia) a Lux (latinsky svetlo). Názov dal spoločnosti jej zakladateľ, dánsky inžinier Villum Kann Rasmussen. Ten v roku 1942 navrhol a vyrobil prvé moderné strešné okno, a tým v podstate umožnil budúce optimálne využitie priestoru pod šikmou strechou.

Názov VELUX nesie aj rovnomenná skupina výrobných závodov, ktoré sa nachádzajú v 10 krajinách sveta, pričom obchodné zastúpenie majú v takmer 40 krajinách. Centrála spoločnosti sa nachádza v Dánsku, severne od Kodane v meste Horsholm.

Majiteľom skupiny je VKR Holding, ktorý vlastní rodina zakladateľa spoločnosti.

Strešné okná VELUX sú spojením vysokej kvality a príťažlivého dizajnu. Výsledkom je množstvo typov okien, vyrábaných na základe jednotnej koncepcie.

Výrobný sortiment spoločnosti preto tvorí ako strešné okná, tak mnohé rôzne komponenty systému strešných okien, ktoré spolu prispievajú ku konečnému výsledku. Firma ponúka niekoľkonásobné varianty strešných okien od kyvných a výklopných okien po zvislé doplnkové okná, ale tiež napr. strešné výlezy. Ďalej firma ponúka lemovanie, svetlovody, zariadenia na odvod dymu, zatieňovacie, dekoratívne a montážne doplnky a ovládacie systémy vrátane solárnych. VELUX poskytuje tiež servis, kontrolu, údržbu, konzultácie, náhradné diely, výmenu zasklenia, opravy, možnosť namontovať elektrické ovládanie, dymové odvetranie, zatieňovacie doplnky. Základnú údržbu a prehliadku okien.

VELUX je nadnárodná skupina vychádzajúca z vízie práce s denným svetlom a čerstvým vzduchom, ktoré vedú k zvýšeniu kvality života pre milióny domovov po celom svete.
Dnes, viac ako šesťdesiat rokov po inštalácii prvého strešného okna VELUX v jednej dánskej škole, sa naše vízie ďalej rozvíjajú. Naše hodnoty však zostávajú rovnaké, presne také, ako je prvýkrát formuloval náš zakladateľ Villum Kann Rasmussen.

Systém VELUX

Celý systém sa skladá z mnohých rôznych prvkov, ktoré spolu prispievajú ku konečnému výsledku.

Základnými prvkami sú strešné okná VELUX a lemovania. Lemovanie zaisťuje dokonalé a vodotesné osadenie do strešného plášťa. 

Montážne doplnky slúžia k uľahčeniu montáže strešného okna VELUX, zároveň zaisťujú dokonalé napojenie inštalovaného okna na strešný plášť a optimálnu izoláciu okna. 

Parotesná fólia bráni teplému a vlhkému vzduchu, aby sa dostal do strešnej konštrukcie. Hydroizolačná fólia a izolačný rám ďalej zlepšujú tepelno-izolačné vlastnosti namontovaných okien. Prefabrikované ostenie zaručuje jednoduchú a rýchlu montáž. 

Zatepľovací sada VELUX BDX

Zatepľovacia sada VELUX BDX sa skladá z troch častí:

  • Izolačný rám BDX s oceľovým rámikom a montážnymi uholníkmi pre jednoduchú inštaláciu
  • Plisovaná manžeta BFX
  • Samonosný drenážny žliabok

Rôzne druhy dekoratívnych a zatieňovacích doplnkov vám umožnia regulovať intenzitu svetla a tepla, ktoré preniká do vášho podkrovia a zároveň dotvoriť jeho atmosféru. Rad elektrických aj manuálnych ovládacích prvkov potom prináša do vášho života pohodlie.

Voľba správneho strešného okna

Koľko okien potrebujem?

VELUX odporúča, aby presklená plocha okien tvorila najmenej 10% podlahovej plochy miestnosti.

Drevo alebo polyuretán?

Strešné okná VELUX dodávame v troch povrchových úpravách

Drevené okná VELUX sú upravené vodou riediteľným lakom v jednej alebo dvoch vrstvách, ktorý chráni vonkajší povrch okna.
Polyuretánové okná VELUX s dreveným jadrom nevyžadujú údržbu a sú obzvlášť vhodné do miestností s vyššou vlhkosťou a tam, kde s interiérom lepšie korešponduje ich biela farba a elegantný vzhľad.

Výklopná alebo kyvné okná VELUX?

Kyvné okná umožňujú lepšie využitie priestoru nad oknom. Madlo je ergonomické a umiestnené na ľahko dosiahnuteľnej hornej strane okna.
Výklopné okná
majú ovládaciu kľuku na spodnej strane krídla a sú optimálne v prípade, že je okno umiestnené v streche s miernym sklonom, alebo vo väčšej výške. Výklopné okná sa otvárajú von a poskytujú neobmedzený výhľad.  

Zasklenie

Energeticky úsporné dvojsklá Velux sa vyznačujú ako nízkymi tepelnými stratami, tak dobrou zvukovou izoláciou. Vďaka špeciálnej technológii výroby ("warm edge") sa tiež znižuje možnosť kondenzácie pár v chladných klimatických podmienkach. Vďaka vyspelým technológiám majú strešné okná Velux všeobecne veľmi dobré tepelno-izolačné vlastnosti vyjadrené nízkymi hodnotami súčiniteľa prestupu tepla (U).

V našom sortimente nájdete kývne strešné okná GZL, GGL a GGU. Výklopné okná GPL, GPU, GHL, GHU, oplechovanie hliníkové a medené, zasklenie Standard, Thermo-star a Protec-star. Zatieňujúce a dekoratívne doplnky pre strešné okná VELUX v podobe roliet, lamelových žalúzií, markíz, predokenných roliet, sietí proti hmyzu a všetko príslušenstvo dostupné priamo od výrobcu strešných okien VELUX. 

KONTAKT: 

VELUX SLOVENSKO spol. s r. o.
Galvaniho 7/A
821 04 Bratislava

Zákaznícka linka:
02 / 33 000 555
info.v-sk@VELUX.com
www.VELUX.sk

 
Prihlásiť Registrovať
 
 
POLOHA: -- zvoľte svoju oblasť --
 

eStrechy.SK - On-line predaj stavebnín so špecializáciou na strechy

Velkoobchod Dopravné Kontakt strom kategórií Obchodné podmienky Ochrana osobných údajov Cookies
Prevádzkovateľomzľavového elektronického trhoviska je spoločnosť KLEMPOS-STŘECHY, s.r.o. IČO: 25574931, e-mail: info@estrechy.sk.
Dopravu, zľavy a akcie poskytujú formou vlastnej ponuky špecializovaní výrobcovia a predajcovia na strešné systémy z uvedených skladov.

Copyright © 2004 - 2022 eStrechy.sk

Overte si ceny pre svoju oblasť: