V ponuke tepelné izolácie z minerálnej vaty Isover, Rockwool, Knauf Insulation, penový a extrudovaný polystyrén. Nákup tepelnej izolácie formou elektronického trhoviska u viac predajcov podľa výberu najbližšej lokality.


Tepelné izolace - úvodSprávna voľba tepelnej izolácie

Pri voľbe tepelnej izolácie je potrebné zohľadniť najmä nasledujúce skutočnosti.

Obmedzenie prestupu tepla použitím tepelnej izolácie

Požiadavky tepelnej izolácie na maximálnu hodnotu súčiniteľa prestupu tepla stanovujú platné predpisy v závislosti na parametroch vonkajšieho a vnútorného prostredia. Pre presný návrh tepelnej izolácie je potrebné vykonať tepelne technický výpočet so započítaním celej skladby konštrukcie a okrajových podmienok. Aplikovanú tepelnú izoláciu vo viacerých plášťových konštrukciách (strechy, obvodové plášte) je vhodné chrániť vzduchotesniaca vrstvou pred prechladzovaním.

Dlhodobá úspora nákladov pri dostatočnej hrúbke tepelnej izolácie

Tepelná izolácia minimalizuje únik tepla z objektu. Zatepľovaním vykonávame dodatočnú tepelnú ochranu stavebných konštrukcií s cieľom ušetriť náklady na teplo. Obstaranie kvalitnej tepelnej izolácie je jednorazová investícia, ktorá sa v budúcnosti mnohonásobne vráti. Optimálna izolačnou vrstvou tepelnej izolácie dosiahneme úsporu nákladov na vykurovanie po celú dobu životnosti domu. A to je v dnešnej dobe dôležité vzhľadom k trendu rastu cien za energiu.

Mechanické požiadavky na tepelné izolácie

Mechanické požiadavky na tepelné izolácie sú dané prevádzkovým využitím konštrukcie, zaťažením a možnosťou roznášanie zaťaženia. Tepelné izolácie, nad ktorými nie sú dostatočne tuhé roznášacia vrstvy, musí mať pevnosť v tlaku aj pevnosť v ťahu za ohybu zaručujúcu ich tvarovú stálosť pri predpokladanom zaťažení po celú dobu životnosti tepelnej izolácie. Pevnosť tepelnej izolácie v tlaku rastie najmä u polystyrénov a dosiek z minerálnych vlákien zvyčajne s objemovou hmotnosťou.


Tepelné izolace z minerální vlny

Tepelné izolácie z minerálnej vaty

Minerálna vata zodpovedá všetkým požiadavkám, ktoré na tepelné i akustické izolácie kladie moderné bývanie. Všetka čadičová a sklená vata sa vyrába z prírodných a biologicky rozpustných vlákien podľa najprísnejších európskych noriem, čo umožňuje klasifikovať tieto výrobky ako ekologické a absolútne zdravotne nezávadné pre ľudský organizmus, tj 100% BIO.
 


Tepelné izolace - polystyren

Polystyrénové tepelnoizolačné dosky

Penový polystyrén EPS - vhodný ako tepelná izolácia podláh, fasád, striech.

Extrudovaný polystyrén - vhodná tepelná izolácia a hydroizolácia plochých striech aj pre obrátené strechy, terasy, zelené strechy, strechy s parkovaním vozidiel, obvodové izolácie pod terénom, do podláh a mnoho ďalších použití.


Tepelné izolácie sú materiály a látky, ktoré zabraňujú prieniku tepla z teplotne rozdielnych oblastí. V stavebníctve sa najčastejšie používajú penový (expandovaný polystyrén EPS), extrudovaný polystyrén XPS, nenasiakavý penový polystyrén, čadičová (kamenná vata), sklená vata, penovej izolácie PUR a PIR dosky, kombinované izolačné dosky, fúkané izolácie a ďalšie.

Použitie tepelnej izolácie zateplením budovy, najlepšie od pivnice až po pôdu

 • Tepelné izolácie pre zateplenie fasády.
 • Tepelné izolácie pre kontaktné systém fasád.
 • Tepelné izolácie pre prevetrávaný systém fasád.
 • Tepelné izolácie prozateplení šikmé strechy.
 • Tepelné izolácie prozateplení ploché strechy.
 • Tepelné izolácie prozateplení podláh, stropov a stien.
 • Správna hrúbka tepelnej izolácie zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti, znižuje riziko jej poškodenia a zaisťuje vysoký komfort bývania a zdravé vnútorné prostredie.

Jednou z hlavných vlastností tepelnej izolácie je zabrániť prieniku tepla z vykurovaných miestností do exteriéru. Ako sú tieto tepelné izolácie účinné udáva hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti λ (W / mK). Táto hodnota sa pohybuje u tepelnej izolácie okolo 0,044 až 0,023 W / mK. Čím je táto hodnota nižšia, tým sa jedná o lepšiu tepelnú izoláciu. Jednotlivé tepelnej izolácie sa líši výrobou a použtím v jednotlivých skladbách.

Poprední výrobcovia tepelných izolácií:

 • Spoločnosť Saint-Gobain Isover CZ s.r.o. (predtým SAINT-GOBAIN ORSIL sro) vyrába tepelné izolácie, zvukové izolácie a protipožiarna izolácia. ISOVER je najväčším výrobcom izolačných materiálov na svete a tiež jednotkou v ponuke izoláciou na českom trhu. Kompletná ponuka značky ISOVER zahŕňa výrobky tepelnej izolácie zo sklenej vaty, čadičové vlny, extrudovaného polystyrénu XPS a expandovaného polystyrénu EPS. ISOVER tak ponúka najširší sortiment izolačných materiálov pod jednou značkou.
 • Spoločnosť Rockwool je popredným svetovým výrobcom tepelných izolácií z kamennej vlny. Kamenná vlna zlepšuje kvalitu života miliónov ľudí a pomáha zmierňovať ekologické problémy, ako napr skleníkový efekt, smog a kyslé dažde. Tepelná a zvuková izolácia Rockwool chráni budovu pred prechladnutím a vytvára tak príjemné vnútorné prostredie.
 • Knauf Insulation ponúka širokú škálu izolačných produktov, ktoré spĺňajú najnáročnejšie požiadavky na úsporu energie aj akustické iziolační vlastnosti nových i existujúcich budov. Knauf Insulation je svetový výrobca a dodávateľ tepelných izolácií so širokou škálou výrobkov spĺňajúcich požiadavky na energetickú účinnosť, zvukovú a požiarnu odolnosť tepelnej izolacve nových i rekonštruovaných domov, obchodných budov a priemyselných objektov.

Základné využitie tepelnej izolácie v stavebníctve

 • Tepelná izolácia pre zateplenie šikmých striech - medzi krokvami (sklenej a čadičovej vaty, polystyrén)
 • Tepelná izolácia pre zateplenie šikmých striech - nad krokvami (čadičové vaty, polystyrén)
 • Tepelná izolácia pre zateplenie plochých striech (polystyrén, integrované tepelné dosky)
 • Zateplenie podláh (čadičové vaty, polystyrén)
 • Kontaktné zateplenie fasády (fasádne dosky z čadičovej vaty, fasádny polystyrén)
 • Tepelná izolácia dutín a výplní (sklenej a čadičovej vaty, fúkané izolácie, PUR materiály)


Tepelné izolácie

 
Prihlásiť Registrovať
 
 
POLOHA: -- zvoľte svoju oblasť --
 

eStrechy.SK - On-line predaj stavebnín so špecializáciou na strechy

Velkoobchod Dopravné Kontakt strom kategórií Obchodné podmienky Ochrana osobných údajov Cookies
Prevádzkovateľomzľavového elektronického trhoviska je spoločnosť i STAVBY s.r.o., IČO: 46960562, telefón: +420 774 888 500, e-mail: info@estrechy.sk.
Dopravu, zľavy a akcie poskytujú formou vlastnej ponuky špecializovaní výrobcovia a predajcovia na strešné systémy z uvedených skladov.

Copyright © 2004 - 2020 eStrechy.sk

Overte si ceny pre svoju oblasť: