V ponuke sadrokartón pre všestranné použitie - protipožiarny sadrokartón, impregnačné sadrokartón do vlhkých priestorov. Sadrokartónové dosky od výrobcov KNAUF, RIGIPS, profily, ukončovacie lišty sadrokartónu, sadrokartónové profily, hmoždinky a skrutky, tmely a stierky, bandáže a lepiace pásky, príslušenstvo k sadrokartónovým profilom, revízne dvierka, zárubne pre sadrokartón, náradie. Nákup sadrokartónu formou elektronického trhoviska u viac predajcov podľa výberu najbližšieho miesta dodania.

Sádrokarton - sádrokartonové desky Sádrokarton - sádrokartonové profily
Sadrokartónové dosky
 Sadrokartónové profily, spojky a závesy
 Sádrokartonové příslušenství - šrouby  Sádrokartonové tmely
 Príslušenstvo k sadrokartónovým konštrukciámm
 Tmely a stierky na sadrokartón

 


Sadrokartón - základný stavebný systém suchej výstavby

Sadrokartón ako základný stavebný systém suchej výstavby založený na sadrokartónových doskách, ktré sú určené pre široké spektrum využitia a to ako v novej výstavbe, tak i pri rekonštrukciách a opravách. Sadrokartónové dosky sú veľmi obľúbené pre ich jednoduchú, rýchlu a predsa presnú montáž stavebných prvkov a konštrukcií.

Sadrokartón, sadrokartónové dosky a príslušenstvo k sadrokartónovým systémom je termín používaný pre spoločnú metódu suchej výstavby vnútorných stien a stropov s použitím panelov z lisovanej sadrové hmoty medzi dva silné kartóny papiera. Všetko sa potom vysuší v tzv sušiarňach. Miesto papiera sa tiež používa laminát - vodotesná fólia, a to hlavne kvôli zabráneniu tvorbe plesní. Najmä tento systém sa využíva pre vyššiu tesnosť v priestoroch, ktoré sú vystavené vode a vlhkosti. Tzv. sadrokartónové stavebnice sa používajú na celom svete pre dokončenie výstavby vnútorných stien a stropov. Sadrokartón je v súčasnej dobe najrýchlejším a najjednoduchším riešením tzv suchého murovania. Vďaka tomuto systému je možné stavať rýchlo priečky a realizovať rekonštrukcie, zateplenie a úpravy akéhokoľvek interiéru.

Podľa špecifických požiadaviek na konkrétne konštrukcie možno voliť z celej rady druhov sadrokartónových dosiek. Jednotlivé druhy sadrokartónov sa líšia svojou konštrukciou, materiálovú báz, mechanickými, požiarnymi a akustickými vlastnosťami, trvanlivosťou, schopnosťou odolávať teplote a vlhkosti a celou radou ďalších parametrov.

Sadrokartón je vhodný na realizáciu priečok, podhľadov, podkrovia, predstien a obkladanie nosných aj nenosných stien ako suchá omietka. Sadrokartónové a sadrovláknité dosky sú dodávané ako štandardné, impregnované, protipožiarne a ohybné. Nosné profily k priečkam a podhľadom zo sadrokartónu. Špárovacie tmely, doplnky a príslušenstvo pre sadrokartón.

Základné delenie sadrokartónu podľa stavebných dosiek:

Sadrokartónová doska stavebná

 • Značenie: Sadrokartón GKB - RB (A)
 • Vzhľad: šedý lícový sadrokartón, modrý popis na hrane dosky
 • Použitie vo všetkých interiéroch (aj nevykurovaných)

Sadrokartónová doska impregnovaná

 • Označenie: Sadrokartón GKB-I - RBI (H2)
 • Vzhľad: zelený lícový sadrokartón, modrý popis na hrane dosky
 • Použitie v interiéroch s vyššou vzdušnou vlhkosťou (napr. kúpeľňa)

Sadrokartónová doska protipožiarna

 • Označenie: Sadrokartón GKF - RF (DF)
 • Vzhľad: ružový lícový sáddrokarton, červený popis na hrane dosky
 • Použitie za účelom dosiahnutia vyššej požiarnej odolnosti budovaných konštrukcií - určené projektomSadrokartónová doska impregnovaná protipožiarne

Sadrokartónové protipožiarne dosky impregnované

 • Označenie: Sadrokartón GKF-I - RFI (DFI)
 • Vzhľad: zelený lícový sadrokartón, modrý popis na hrane dosky
 • Použitie za účelom dosiahnutia vyššej požiarnej odolnosti pre priestory so zvýšenou vlhkostí.budovaných konštrukciou - určené projektom

Sadrokartónové profily pre všestranné použitie

Profily pre sadrokartón CD a UD používame na vytváranie podkonštrukciou u podhľadov, predstien a podkrovie. Sadrokartónové CD profily používame ako montážne u predsadených stien, alebo ako nosné a montážne u sadrokartónových podhľadov alebo ako profily pre vytvorenie podkonštrukcie u podkrovných priestorov. Dva CD profily navzájom spojíme Spojkou CD profilu, k nosnej konštrukcii je CD profil prichytený niektorým zo závesných prvkov. Koniec montážneho CD profilu býva obvykle voľne zasunutý do UD profilu.

Profily pre sadrokartón CW a UW používame na vytváranie podkonštrukciou u stien a voľne stojacich predstien. Koniec CW profilu býva obvykle voľne zasunutý do UW profilu. Kvôli akustickému oddeleniu nalepíme na spodnú stranu krajného (obvodového) CW profilu penové samolepiace tesnenie (tzv. machovky) a pomocou natĺkacích hmoždiniek (rozteč hmoždiniek max. 80cm) pripevníme CW profil k existujúcej zvislej konštrukcii.

Príslušenstvo k sadrokartónovým systémom

Závesy, drôty, strmene a spojky pre montáž sadrokartónových konštrukcií. Spojovací materiál, skrutky, skrutky a hmoždinky pre ľahkú montáž sadrokartónu. Výstužné a sklennej pásky pre spojenie sadrokartónu, brúsne pasty pre sadrokartón, špárovacie tmely sadrokartónových dosiek.Sadrokartón

Akčný tovar v kategóriách:  Sadrokartónové doskySadrokartónové profilyUkončovacie lišty a profilyKotvy, hmoždinky a skrutkyTmely a stierkyBandáže a lepiace páskyPríslušenstvo k profilom
 
Prihlásiť Registrovať
 
 
POLOHA: -- zvoľte svoju oblasť --
 

eStrechy.SK - On-line predaj stavebnín so špecializáciou na strechy

Velkoobchod Dopravné Kontakt strom kategórií Obchodné podmienky Ochrana osobných údajov Cookies
Prevádzkovateľomzľavového elektronického trhoviska je spoločnosť i STAVBY s.r.o., IČO: 46960562, telefón: +420 774 888 500, e-mail: info@estrechy.sk.
Dopravu, zľavy a akcie poskytujú formou vlastnej ponuky špecializovaní výrobcovia a predajcovia na strešné systémy z uvedených skladov.

Copyright © 2004 - 2020 eStrechy.sk

Overte si ceny pre svoju oblasť: